W sprawie rad duszpasterskich

f023

Lublin, 30.01.2014 r.

 Czcigodny Księże Proboszczu,

?Zamykamy? temat duszpasterskich rad parafialnych i chcemy w internecie ogłosić ich stan, /ale bez nazwisk/ w archidiecezji lubelskiej. Zorientowaliśmy się, że brak nam danych – listy radnych – z parafii Czcigodnego Księdza.  Prosimy o zmianę tej sytuacji do konferencji dziekańskiej, czyli do 17 marca br.

Przypominamy, że listę należy tak sporządzić, aby ? zgodnie ze Statutem rad duszpasterskich Archidiecezji Lubelskiej ? zawierała trzy kategorie członków: z urzędu: a) proboszcz (rektor), który pełni funkcję przewodniczącego rady, b) delegat wikariuszy, c) delegatka sióstr zakonnych zatrudnionych w danym ośrodku duszpasterskim, d) przedstawiciel osób świeckich zatrudnionych w pracy duszpasterskiej danego ośrodka (katecheci, organista, kościelny), e) przedstawiciele wydelegowani przez stowarzyszenia i ruchy katolickie działające w danym ośrodku w liczbie nie więcej niż trzy osoby, f) do parafialnej rady duszpasterskiej należą także rektorzy wszystkich kościołów znajdujących się na terenie parafii oraz przedstawiciel innych wspólnot zakonnych posiadających dom na terenie parafii.

Zależnie od wielkości ośrodka i stopnia zaangażowania wiernych, liczba członków rady pochodzących z wyboru wynosi 8-12 osób.

rp

Print Friendly, PDF & Email