Komunikat Metropolity Lubelskiego – 1.07.2018

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Obraz Matki Bożej z Archikatedry Lubelskiej jest głęboko wpisany w duchowe oblicze Lublina i całej Archidiecezji. Trzydzieści lat temu, 26 czerwca 1988 roku obraz został ukoronowany z inicjatywy Ks. Bpa Bolesława Pylaka. Wspominając to wydarzenie zgromadzimy się na Placu Katedralnym w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Bp Jan Śrutwa, były biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i biskup zamojsko-lubaczowski. Będziemy dziękować Bogu za 70. lat kapłaństwa Ks. Abpa Seniora Bolesława Pylaka. Niech ten piękny i rzadki jubileusz stanie się okazją do serdecznej modlitwy w intencji Czcigodnego Jubilata.

Już za miesiąc wyruszy 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mobilizuje ona tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w ważnych życiowo intencjach. W drodze na Jasną Górę towarzyszyć nam będzie hasło: „Owocem ducha jest miłość”, nawiązujące do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji zbliżającego się Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Partnerem Pielgrzymki będzie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą i włączyć się w duchowe pielgrzymowanie. Osoby, które skorzystają funduszu, poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.

Polecając wszystkich macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej na Jasnej Górze i w naszej Archikatedrze, wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup Stanisław
Lublin, 26 VI 2018 r.