Targowisko, pw. św. Tomasza Becketa

Odpust:MB Szkaplerznej - niedziela po 16.07
św. Tomasza Becketa bm - 29.12
Msze święte:W dni powszednie: 8:00
18:00 (w maju i w październiku)

W niedzielę: 8:00 i 10:00 w Targowisku
11:30 w kaplicy w Tarnawce
Kancelaria:czynna 8:30 - 10:00
Adres:Targowisko 37
23-155 Zakrzew
Telefon:84 680 94 20
Księża :Kapica Andrzej
Historia parafii:Targowisko było położone na krańcach dawnej diec. krakowskiej. Wg tradycji opartej na zachowanym napisie w kościele isniejącym do poł. XVIII w., pierwsza świątynia miała być wystawiona w II poł. XI w., natomiast erekcja miała mieć miejsce w 1293 r. W źródłach par. jest wzmiankowana już w 1334 r. W granicach parafii były m. in. tereny parafii Gałęzów, Giełczew, Wysokie, Wola Gałęzowska. Uposażenie stanowiła dziesięcina z kilku wsi oraz kilka łanów pola. Przy parafii isniała duża biblioteka, z której zachowało się kilkadziesiąt tomów z XVI-XIX w..
Archiwum obok ksiąg metrykalnych, wizytacji kanonicznych i kroniki, zawiera bardzo ciekawe dokumenty i relacje odnośnie do dziejów tutejszego k-ła i społeczności katolickiej. Są to m. in. opisy z XVIII w. autorstwa miejscowych proboszczów.
Kościół:
Miejscowości:Biskupie kol., Biskupie w., Boćków, Budy, Podgaj, Targowisko kol., Targowisko w., Tarnawka, Wólka Ponikiewska, Zakrzew kol.,