Suchowola, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wezwanie:Najświętszego Serca Pana Jezusa
Liczba wiernych:2169
Erygowana:1920 rok
Odpust:Najśw. Serca P.Jezusa - niedziela po uroczystości MB Częstochowskiej - 26.08
Msze święte:niedziele i śwęta: 8, 9:30, 12, 17
w kaplicach: 15, 10:45
dni powszednie: 7:30, 17
Kancelaria:czynna w dni powszednie 16 - 17
Adres:Suchowola 27
21-310 Wohyń
Telefon:83 353 03 56
Księża :Chwalisz Józef Wiesław
Chaciewicz Albert Marcin
Historia parafii:Erygowana 8.01.1920 r. przez bpa Mariana Fulmana. W jej skład weszły miejscowości poprzednio należące do par. Czemierniki. Jedynie wieś Okalew dołczono później z par. Parczew. Nową par. uposażono w 17,5 ha ziemi ( książę Seweryn Czetwertyński, wystawił on również plebanię i budynki gospodarcze). Założono równocześnie cmentarz grzebalny. Od swoich początków parafia należy do dek. Lubartów.
W 1941 r. aresztowano tu ks. Józefa Bierzynskiego, proboszcza parafii, który tegoż roku zmarł w obozie zagłady w Oświęcimiu.
Archiwum przechowuje m. in. księgi metrykalne, księgę wizytacji pasterskich, księgę wizyt dziekańskich i kronikę.
Kościół:
Miejscowości:Bramka, Branica kol., Branica w., Jezioro, Kuraszew, Okalew, Suchowola kol., Suchowola w., Świerże, Wólka Zdunkówka, Zawoinka,