Świeciechów, pw. św. Małgorzaty i św. Mikołaja

23-235 Annopol
Telefon:15 834 42 13
Księża :Szcześniak Krzysztof Andrzej
Historia parafii:Jedna z najstarszych parafii diecezji. Początki sięgają XII w. Miejscowość nadał w 1221 r. książę Leszek Biały klasztorowi w Sulejowie. W XV w. miał tu swój dwór biskup krakowski, do niego też należało prawo lokacji parafii. Do końca XIX w. do par. należał teren par. Annopol oraz wioska za Wisłą. Ponadto była uposażona w grunty orne, łąki. W parafii oprócz proboszcza był 1 lub 2 wikariuszy, a w XVIII w. jeszcze komendarz. W XVIII w. wspomniany jest szpital, a biblioteka liczyła kilka dzieł. W życiu religijnym działały bractwa, m.in. różańcowe.
Od 1928 r. istnieje tu kościół narodowy.
W archiwum przechowywane są m. in. akta chrztów, ślubów, zgonów od 1811 r.
Kościół:
Miejscowości:Anielin, Baraki, Bliskowice kol., Bliskowice w., Działki, Kopiec, Lasek, Natalin, Popów, Sucha Wólka, Świeciechów, Wałowice w., Zofiipole kol., Zofipole, Zychówki,