Boby, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wezwanie:Najświętszego Serca Pana Jezusa
Liczba wiernych:4073
Erygowana:1495 rok
Odpust:Najśw.Serca P. Jezusa - I niedziela po uroczyst.
Niepokal. Pocz. NMP - 8.12
Msze święte:niedziele i święta: 9, 10:30, 13:15 i 12 w Wandalinie
dni powszednie: 7:30, 8
Kancelaria:w dni powszednie: 8 - 9 i 15 - 16
Adres:Kol. Boby 82
23-250 Urzędów
Telefon:
Księża :Kudelski Bogdan
Żurawicz Andrzej
Historia parafii:Czas powstania par. trudny do ustalenia, jednak można brać pod uwagę ostatnie lata XV w. Udokumentowana wzmianka dotyczy r. 1529. Par. posiadała dobre uposażenie w ziemię (5 łanów) oraz opał i materiał budowlany z lasów majątków Boby i Moniaki. Do końca XIX w. wchodziła kolejno do dek.: chodelskiego, urzędowskiego, janowskiego, później do kraśnickiego i obecnie ponownie do urzędowskiego.
Na przełomie XVI i XVII w. przy parafii był proboszcz i wikariusz. Istniała szkoła par. prowadzona przez rektora, o którym wzmianka występuje na pocz. XVII w. Dokumenty wspominają także o szpitalu dla ubogich funkcjonującym do XIX w. We wsi Chruślina w wieku XVIII obok k-ła była kaplica publiczna. Po II wojnie światowej powstała biblioteka par. założona przez ks. Dominika Maja.
Obecnie używany cmentarz par. istnieje od pocz. XX w.
W archiwum: księgi metrykalne, wizytacje i m. in. kronika par. założona w 1947 r., w odpisach sięga do XVIII w.
Kościół:
Miejscowości:Białowoda, Boby kol., Boby Księże, Boby w., Chruślanki Józefowskie, Chruślina kol., Chruślina w., Kozarów, Majdan Bobowski, Majdan Moniacki, Mikołajówka, Moniaki kol., Moniaki w., Natalin, Okręglica, Owczarnia, Wandalin, Wierzbica kol., Wierzbica w.,