Życzenia Metropolity Lubelskiego z okazji Bożego Narodzenia 2016

Uwierzyliśmy w najradośniejszą Nowinę jaką kiedykolwiek ogłoszono człowiekowi: „Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan”. Musimy odnaleźć drogę do Betlejem. Droga do Betlejem, to droga do własnego sumienia, to droga do własnego serca. Znajdźmy tam Jezusa! Zaprośmy Go na tę drogę! – Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik składa życzenia z okazji uroczystości Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku:

Ksiądz Arcybiskup wraz z Biskupami Pomocniczymi i Biskupami Seniorami sformułowali również wspólne życzenia:

?Cicha noc, święta noc,/ Pokój niesie ludziom wszem,
A u żłóbka Matka święta/ Czuwa sama uśmiechnięta
Nad Dzieciątka snem”.

Lublin, Boże Narodzenie 2016

Już wkrótce Liturgia Kościoła odniesie do nas ? skierowane niegdyś do pasterzy ? wezwanie, aby pójść do Betlejem i odnaleźć Zbawiciela świata. Potrzeba nam światła wiary, aby w ciemnościach najdłuższej nocy odkryć początek naszego zbawienia. Wraz z pasterzami idźmy i głośmy światu miłosierną dobroć Boga, która stała się ciałem i rozbiła swój namiot pośród nas.

Niech światło, które rozświetliło cichą i świętą Noc, ogarnie każdy mrok w nas i wokół nas. Niech świeci nam na wszystkich drogach Nowego Roku 2017.

+ Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski