Żołnierz niezłomny Kościoła – pokaz filmu o abp. Antonim Baraniaku 21.11.2017

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Regionalny Ośrodka Debaty Międzynarodowej oraz Polska Akademicka Korporacja Astrea Lublinensis zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego o arcybiskupie Antonim Baraniaku oraz spotkanie z reżyserem filmu Jolantą Hajdasz.

Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali 113 w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

„Zapomniany bohater Kościoła”, „wierny towarzysz w cierpieniu”, „męczeństwo zapisane w teczkach” , „pasterz i świadek” to tylko niektóre z określeń z prasy i książek jednego z najważniejszych i w stosunku do zasług chyba najmniej znanych współczesnych przedstawicieli polskiego Kościoła Katolickiego w XX wieku, arcybiskupa poznańskiego Antoniego Baraniaka (1957-77). Był on sekretarzem prymasa Augusta Hlonda, a potem prymasa Stefana Wyszyńskiego i jego bliskim współpracownikiem, a swoją niezłomną postawą podczas długich i bezlitosnych przesłuchań w więzieniu śledczym na Mokotowie w Warszawie uchronił Prymasa i Kościół przed rozbiciem i zniszczeniem, jak to miało miejsce np. na Węgrzech i w Czechosłowacji [www.antonibaraniak.pl].