Zmarł ks. prałat prof. Marek Zahajkiewicz

zahajkiewicz_marek-2 W dniu 25 lipca 2015 r. w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł

ks. prałat prof. dr hab. Marek Zahajkiewicz

kapelan honorowy Ojca Świętego
kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej
kanonik gremialny senior Kapituły Chełmskiej

urodzony dnia 18 lutego 1934 r. w Borysławiu
święcenia kapłańskie przyjął dnia 22 grudnia 1956 r.

Zmarły był wieloletnim wykładowcą historii Kościoła w Seminarium Duchownym w Lublinie, Kierownikiem Katedry Historii Kościoła w Średniowieczu KUL oraz kierownikiem Instytutu Historii Kościoła KUL.

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE

będą miały miejsce w dniu 29 lipca 2015 r. (środa)

Msza św. żałobna (Lublin):

o godz. 13.00 – w Archikatedrze Lubelskiej

Msza św. pogrzebowa (Chełm):

o godz. 16.30 – w kościele pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie

Po Mszy św. nastąpi złożenie Ciała Zmarłego na cmentarzu przy ul. Wojsławickiej.

Requiescat In Pace

26 marca 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia Księdzu Profesorowi Markowi Zahajkiewiczowi Medalu Signum Universitatis, w dowód uznania za oddanie Księdza Profesora sprawom Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w szczególności poprzez wieloletnie zaangażowanie w kierowaniu pracami Komisji Rewizyjnej Fundacji Potulickiej w Wojnowie.

Medal Signum Universitatis przyznaje Rektor KUL wybranym osobom i instytucjom zasłużonym dla Uniwersytetu, wykazującym się oddaniem, troską o jego byt, rozwój i tożsamość.