Złote, srebrne, rubinowe – wyjątkowe jubileusze

Druga połowa maja i czerwiec to okres, w którym niemal każdego roku miały i mają miejsce w naszej archidiecezji świecenia kapłańskie. Jest to tym samym czas, kiedy kolejni księża przeżywają swoje jubileusze kapłaństwa. W tym roku swoje jubileusze 25 i 50 lat pracy kapłańskiej obchodzili kapłani święceni w 1965 i 1990 roku.

12 czerwca 1965 roku święcenia prezbiteratu przyjęli:

ks. Jan Bielaszewski, ks. Janusz Bogdański, ks. Edward Borsuk, ks. Jan Kisiel, ks. Henryk Staszczak, ks. Czesław Szczęsny, ks. Henryk Szymański.

2 czerwca 1990 świecenia otrzymali:

ks. Stanisław Fiuk, ks. Stanisław Gulak, ks. Piotr Kowalczuk, ks. Krzysztof K. Kwiatkowski, ks. Zbigniew Lenart, ks. Tomasz Maj, ks. Krzysztof Marszałek, ks. Piotr Melko, ks. Krzysztof Mikołajczuk, ks. Andrzej Mizura, ks. Kazimierz Myszka, ks. Leszek Niedźwiedź, ks. Marian Pasieka, ks. Mirosław Pradun, ks. Ryszard Siedlecki, ks. Janusz Stefanek, ks. Stanisław Swórka, ks. Andrzej Woch, ks. Grzegorz Woźniak, ks. Jarosław Woźniak, ks. Mirosław Zając, ks. Kazimierz Zaręba, ks. Wojciech Zasada oraz ks. Leszek Surma (3 czerwca) i ks. Mieczysław Puzewicz (2 września).

s_krystyn

W gronie osób obchodzących swoje jubileusze oddania na służbę Bogu znajdują się także osoby życia konsekrowanego.

W sposób szczególny wspominamy dzisiaj s. Krystynę Koślę ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej, którą kapłani naszej archidiecezji znają z kurialnej księgarni pomocy duszpasterskich, a która obchodzi swoją 50. rocznicę ślubów zakonnych.

16 lipca 1965 roku, w Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, s. Krystyna wraz z sześcioma innymi siostrami z prowincji sandomierskiej, w domu prowincjalnym w Sandomierzu, złożyła swoje pierwsze śluby zakonne (wieczyste – 1970).

Wkrótce po ślubach, s.Krystyna została skierowana do pracy w lubelskim seminarium duchownym, gdzie od 2 sierpnia 1965 r. przepracowała 10 lat. Po objęciu diecezji przez biskupa Bolesława Pylaka w 1975 roku została skierowana do prowadzenia domu biskupiego i pracy w kurii biskupiej. W tym roku mija zatem także 40 lat posługi Siostry w domu biskupim i kurii diecezjalnej, a zarazem 50 lat pracy zakonnej w Lublinie.

Wszystkim Jubilatom składamy gratulacje i życzenia obfitości łask Bożych w dalszym życiu i posłudze.