Zaproszenie na krajowy kongres misyjny

kongres1

W dniach 12-14 czerwca 2015 r. odbędzie się IV Krajowy Kongres Misyjny w Warszawie. Organizatorem kongresu są: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.

Istotę poszukiwań kongresowych wyraża jego hasło: ?Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału?, które nawiązuje do adhortacji apostolskiej papieża Franciszka ?Evangelii gaudium?. Podkreśla, że radość płynąca z wiary jest źródłem dynamizmu, który pobudza do trudu misyjnego, do dzielenia się tą wiara i radością z innymi. Kongres pragnie, by wszyscy odnaleźli w sobie ewangeliczną radość i zapał misyjny.

PROGRAM IV KRAJOWEGO KONGRESU MISYJNEGO

• 12 VI 2015 – Konferencja naukowa na UKSW oraz Msza św. w katedrze warszawsko-praskiej
  • 13 VI 2015 – Dziecięca stacja kongresowa
  • 13 VI 2015 – Młodzieżowa stacja kongresowa