Wydarzenia Roku św. Brata Alberta w Puławach – 12 i 16.11.2017

W ramach trwającego Roku św. Bata Alberta, w dniach 12 i 16 listopada 2017 r., będą miały miejsce w Puławach obchody 28. rocznicy kanonizacji oraz 18. rocznicy ogłoszenia św. Brata Alberta patronem Miasta Puławy.

W niedzielę 12 listopada br. uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Będzie on celebrował w towarzystwie kapłanów, którzy w tym roku obchodzą 45. rocznicę święceń kapłańskich.

Współorganizatorami uroczystości są: Urząd Miasta i Rada Miasta Puławy oraz parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach.

PROGRAM OBCHODÓW:

12 listopada 2017 r.

10.00UROCZYSTA SESJA Rady Miasta Puławy (Urząd Miasta Puławy)

12.00MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski księdza Biskupa Artura Mizińskiego w rocznicę kanonizacji św. Brata Alberta (kościół pw. św. Brata Alberta Cmielowskiego w Puławach – ul. Słowackiego 32)

15.00SPOTKANIE ALBERTYŃSKIE połączone ze zbiórką darów (środków czystości, kosmetyki męskie, żywność o długim terminie ważności do spożycia) na rzecz Schroniska im. św. Brata Alberta w Puławach (Skwer Niepodległości). Ciepły posiłek dla wszystkich przygotowany przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Puławskie.

16 listopada 2017 r.

10.00KONFERENCJA „Ten jest dobry, kto chce być dobry” z udziałem Szymona Hołowni i dra Ireneusza Siudema (Puławski Park Naukowo-Technologiczny)