Via Lucis w Lublinie 14 maja 2015 r.

1366622644_droga1a
Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Przez pięćdziesiąt dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, rozbrzmiewać będzie w Kościele radosne ?Alleluja?; przypominające o tym, że zmartwychwstanie Chrystusa to najważniejsze wydarzenie z historii naszego zbawienia i niewzruszony fundament naszej wiary.

Przeżywając okres wielkanocny jesteśmy wezwani, aby być ludźmi paschalnymi, dla których spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym jest źródłem radosnej wiary, mocnej nadziei i czynnej miłości. Światło Chrystusa zmartwychwstałego, rozpraszające mrok każdej nocy, ukazuje nam drogę życia i wyznacza kształt naszego chrześcijańskiego świadectwa.

Niech wyrazem naszej paschalnej radości i pragnienia, by Chrystus był dla nas światłem na drogach naszego życia, będzie udział w ?Via Lucis? ? Drodze Światła, w którą po raz kolejny w Lublinie wyruszymy 14 maja 2015 r. Tym razem trasa prowadzić ona będzie z kościoła pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II 11) do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej (ul. Bursztynowa 20). Naszym modlitwom, śpiewom i rozważaniom przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik.

PROGRAM ? VIA LUCIS ? 14.05.2015

? nabożeństwo inaugurujące ? w kościele pw. Świętej Rodziny

? procesyjne przejście do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej

? Apel Maryjny w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina, w sposób szczególny zaś wiernych, duszpasterzy i osoby życia konsekrowanego z parafii pw. Świętej Rodziny, Matki Bożej Różańcowej, św. Wojciecha BM, bł. Piotra Jerzego Frassatiego, św. Józefa, Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka oraz św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Rozmowa o nagrodzie Feniks 2015 dla Biblii Aramejskiej i nowej książce – „Biblijna droga światła” – autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla [1:46]: