V. Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej 29.04.2016

W kalendarz wydarzeń społecznych Lublina na stałe wpisał się już Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który w bieżącym roku będzie obchodzony 29 kwietnia (piątek). Uroczystość celebrowania tego święta jest niezwykle ważna zarówno dla środowiska lubelskich seniorów, jak również dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, którzy aktywnie uczestniczą w procesie integracji społecznej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają księży do współkoncelebrowania Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej, a także do udziału w Korowodzie Międzypokoleniowym, który odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej. W ramach Korowodu, uczestnicy uroczystości przejdą ulicami naszego miasta pod Zamek Lubelski, gdzie utworzony zostanie symboliczny Most Pokoleń.

Program obchodów V Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej
Lublin, dnia 29 kwietnia 2016 r. /piątek/
„Lublin łączy pokolenia!”

godz. 11.00 – 12.00

Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej
Koncelebrze przewodniczy JE Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik

Oprawa liturgii:

? Chór La Musica z Gimnazjum 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie pod dyrekcją Zdzisława Ohara,
? dyrygent Karolina Filipczak z Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie,
? Dariusz Tokarzewski,
? Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty,
? reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 32 im. Męczenników Majdanka w Lublinie,
? reprezentanci Przedszkola im. Św. Franciszka z Asyżu w Lublinie,
? reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie,
? przedstawiciele środowiska senioralnego.

godz. 12.00 – 12.15

Przygotowania do Korowodu
z udziałem:  POKOLENIOWEJ WSPÓLNOTY LUBLINIAN – środowiska lubelskich Seniorów, dzieci i młodzież z lubelskich szkół, m.in.:

? Zespół „Sławiniacy” – Stowarzyszenie im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
? Zespół bębniarzy i zespół flag Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie
? Goście Honorowi w otoczeniu przedszkolaków z Przedszkola św. Franciszka z Asyżu
? orszak Mieszka I ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie
? asysta plastycznej instalacji obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Pokoleniowej z Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
? nad bezpieczeństwem czuwa wolontariat: Wyższej Szkoły Ekonomi i Innowacji w Lublinie, Legia Akademicka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie,  Dzieło Nowego Tysiąclecia

godz. 12.30 – 13.00

Przemarsz barwnego Korowodu Międzypokoleniowego
z Placu Katedralnego na Plac Zamkowy ulicami: Królewską, Lubartowską i Kowalską

? prowadzenie i narracja: Ewa Dados i Leszek Gęca

godz. 13.00 – 13.30 ? Plac Zamkowy

Zawiązanie „MOSTU POKOLEŃ”

? odegranie hejnału miasta przez Tadeusza Godzisza,
? odśpiewanie piosenki – hymnu przez zgromadzonych w tym lubelscy soliści Andrzej Pawka, Dawid Kowalski, Karolina Martyna, Agnieszka Bielecka
i chór Kasjopea ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. R. Traugutta w Lublinie.
? Pamiątkowa fotografia uczestników KOROWODU WSPÓLNOTOWEGO LUBLINA na schodach Lubelskiego Zamku – fotoreporterzy pod opieką Benona Bujnowskiego

godz. 13.30 ? Zamknięcie uroczystości

Organizatorzy zapraszają wspólnoty z identyfikatorami szkół i placówek opiekuńczych oraz banerami, na których zamieszczone hasła związane będą z budowaniem marki tego przedsięwzięcia np.: LUBLIN ŁĄCZY POKOLENIA, POKOLENIOWY MOST INSPIRACJI, SERDECZNE INSPIRACJE, LUBLIN INSPIRACJĄ (OD) POKOLEŃ, POKOLENIOWY LUBLIN INSPIRACJI, POKOLENIOWE INSPIRACJE, MOST POKOLEŃ INSPIRUJE, POKOLENIOWE INSPIRACJE LUBLINA, MOST NASZYCH SERC INSPIRACJE NIE LICZĄ LAT, KOCHAM LUBLIN!

Uwaga! Z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, miłym akcentem byłyby stroje lub nakrycia głowy uczestników Korowodu nawiązujące stylistycznie do strojów średniowiecznych