Uroczystości poświęcone Słudze Bożemu ks. prof. Wincentemu Granatowi

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości poświęconej Słudze Bożemu ks. prof. Wincemtenu Granatowi, która obędzie sie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w dn. 14 lutego 2016 r.

O godz. 9.30 w Kościele Akademickim KUL rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski. Następnie o godz. 10.45, w atrium Collegium Norwidianum odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej Ks. Wincentemu Granatowi, zatytułowanej: ?Veritatem facientes in caritate?. Ksiądz Wincenty Granat (1900-1979).

w_granat

Więcej: [www.kul.pl] Sługa Boży ks. Wincenty Granat (1900-1979) – Rektor KUL (1965-1970)

Bardzo serdecznie zapraszam także do udziału w zaplanowanym również w dn. 14 lutego br. kolejnym koncercie z cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką. O godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego KUL, z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Ingolf Wunder. Koncert odbędzie się z okazji przypadającej w lutym 5. rocznicy śmierci Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego.