Transmisje Mszy świętych w niedzielę -15.10.2017

Msza św. rozpoczynająca uroczystości inauguracji roku akademickiego, która w tym roku wyjątkowo odprawiana będzie w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 8.30, transmitowana będzie przez TVP 3 LUBLIN oraz Radio PLUS Lublin. W uroczystej Eucharystii, pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, udział zapowiedziało 56 biskupów uczestniczących w trwającym w Lublinie, w dniach 13-14 października 2017 r., 377. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

8.30 – TVP 3 Lublin – Radio PLUS Lublin – Transmisja Mszy św. rozpoczynającej uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego KUL z Archikatedry Lubelskiej [także online – kliknij ikony poniżej]:

W miesiącu październiku 2017 roku trzem niedzielnym Eucharystiom o godz. 7.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przewodniczą przedstawiciele Archidiecezji Lubelskiej. Mszy św. w dniu 1 października br. przewodniczył ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie, zaś najbliższej Mszy św. sprawowanej w dniu 15 października br. przewodniczył będzie ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

7.00 – TVP 1 – Transmisja Mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach