Studium Życia Rodzinnego – oferta

ARCHIDIECEZJALNE STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO W LUBLINIE

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji Studium (2015-2017). Zgłoszenia przyjmuje Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

Program Studium ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje następujące grupy zagadnień:

– socjologiczne uwarunkowania rodziny
– psychologiczne uwarunkowania życia małżeńsko-rodzinnego
– biomedyczne i seksuologiczne zagadnienia małżeństwa
– naturalne planowanie rodziny
– wychowanie dzieci
– prawne aspekty małżeństwa i rodziny
– rodzina w świetle pedagogiki
– Biblia o małżeństwie i rodzinie
– teologiczne aspekty małżeństwa i rodziny
– moralne zagadnienia małżeństwa i rodziny
– organizacja pracy duszpasterstwa rodzin w parafii
– metody aktywizujące
– praktyki poradnictwa rodzinnego

Studium daje szansę pogłębienia wiedzy i formacji osobistej dotyczącej małżeństwa i rodziny, a także przygotowuje do współpracy w Duszpasterstwie Rodzin na szczeblu parafialnym.

Na Studium przyjmowane są osoby w wieku od 18 do 35 lat, cieszące się opinią dobrych katolików, mające co najmniej wykształcenie średnie (matura), choć pożądane jest wykształcenie wyższe. Studium trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu od października do czerwca (w III niedzielę miesiąca i poprzedzającą ją sobotę), przez dwa lata.

Zachęcamy do udziału w Studium szczególnie nauczycieli, katechetów, pielęgniarki, lekarzy, rodziców, słowem wszystkich, którym dobro rodziny leży na sercu. Uczestnicy Studium zdobywają wiedzę, która pomaga kształtować prawidłowe postawy wobec małżeństwa i rodziny. Daje także odpowiedź na wiele aktualnych pytań dotyczących tej dziedziny.
ARCHIDIECEZJALNY OŚRODEK DUSZPASTERSTWA RODZIN

20-117 Lublin, ul. Podwale 15, tel. 81 532 65 25