Seminarium „Świat milczy – Ty działaj” – KUL 10.06.2017

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Lublinie oraz Duszpasterstwo Akademickie KUL zapraszają na seminarium „Świat milczy – Ty działaj”, które odbędzie się 10 czerwca 2017 r. o godz. 11.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-408.

W ramach seminarium ks. Paweł Kaczmarczyk, dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Poznaniu wygłosi wykład „Sytuacja prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie”, a także przedstawi film „Świadectwo” o działaniach prowadzonych przez PKWP.

więcej: www.kul.pl

Czy wiesz, że co 5 minut na świecie ginie 1 chrześcijanin, w ciągu godziny 12 osób a w ciągu doby 288 naszych braci w wierze. Na Bliskim Wschodzie chrześcijanie stanowią tylko 1 % ludności, w Iraku z 1,5 mln zostało 300 tys. chrześcijan Prześladowania mają miejsce w wielu krajach świata. Najwięcej chrześcijan ginie w Afryce – Sudanie, Erytrei, Nigerii Kenii, Egipcie, oraz w Azji m.in Chinach, Pakistanie, Korei czy Indiach.