Rozważania na Wielki Post w Archikatedrze

Parafia Archikatedralna przygotowała na kolejne niedziele Wielkiego Postu  przewodnik  służący pomocą w  duchowym przeżywaniu tego wyjątkowego czasu. W sposób szczególny wybrzmiewa w nim wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

„Na drodze wiary nieustannie napotykamy przeróżne przeszkody (pokusy), które skłaniają nas do rozluźnienia więzi z Bogiem. Aby do tego nie dopuścić, nie trzeba skupiać się na walce z grzechem, ale na ufnym powracaniu do kochającego Boga pomimo pokus” – przypomina we wstępie do rozważań ks. Adam Lewandowski, proboszcz parafii archikatedralnej.

Powrót do miłującego Boga pomimo pokus, jako cel naszego wielkopostnego wysiłku stawia sobie zatem autorka przewodnika Aleksandra Gała.  Zawarte są w nim fragmenty niedzielnych Ewangelii, nawiązania do czytań, a przede wszystkim rozważania skupione wokół konkretnej pokusy, wyznaczenie konkretnych zadań i modlitwa.