Rekolekcje dla dotkniętych chorobą nowotworową

A może by tak w Lublinie ?

W Bielsku-Białej ruszają 14 marca trzydniowe rekolekcje dla osób, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową, oraz ich rodzin. Wielkopostne spotkania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowały przedstawicielki duszpasterstwa kobiet po mastektomii ?Amazonki?, które spotykają się regularnie na wspólnotowych Mszach.

Wielkopostne rozważania poprowadzi ks. Tomasz Chrzan. Kapłan wyjaśnia w rozmowie z KAI, że mottem tegorocznych rekolekcji są słowa papieża Benedykta XVI ? ?Ten, kto wierzy, nigdy nie jest sam? ? zaczerpnięte z homilii wygłoszonej podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat. ?Chciałbym mówić o samotności i jednocześnie o wspólnocie. Także o wspólnocie Kościoła, gdzie ci chorzy tę nadzieję mogą zyskać, ale także o wspólnocie rodzinnej i jakiejkolwiek wspólnocie, która może być wsparciem dla człowieka chorego? ? zaznacza i dodaje, że będzie to także nawiązanie do orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, w którym porównywał opiekunów chorych do miłosiernych Samarytan. Papież apelował, by nie zostawiali chorych w samotności, lecz troszczyli się o nich.

Rekolekcje już po raz trzeci w Bielsku-Białej zorganizowało duszpasterstwo kobiet po mastektomii ?Amazonki? ze swym kapelanem ks. Łukaszem Jończym. W poprzednich spotkaniach, adresowanych do wszystkich osób, dotkniętych chorobą nowotworową oraz ich rodzin, które odbywały się w innych bielskich świątyniach, uczestniczyły także osoby ? kobiety i mężczyźni ? spoza duszpasterstwa. Bielskie ?Amazonki? od 1999 roku wspierają kobiety dotknięte nowotworem piersi. Członkiniami stowarzyszenia są kobiety, które były lub są leczone z powodu choroby nowotworowej piersi. Wśród nich są również ochotniczki, które są przeszkolone do prowadzenia rozmów z kobietami po diagnozie, w trakcie leczenia w szpitalu oraz po zakończeniu leczenia onkologicznego. W Beskidzkim Centrum Onkologii ochotniczki pełnią także dyżury ? w każdą środę i każdy czwartek od godz. 14.00. Duszpasterstwo kobiet po mastektomii w Bielsku-Białej zaprasza na wspólnotowe Msze św. w czwarte czwartki miesiąca do Kościoła Opatrzności Bożej na godz. 18.00 w Białej.

rk / Bielsko-Biała