Pueri Cantores Lublinenses – zaprasza do współpracy

DSC_8315-001W dniu 22 maja 2015 r. abp Stanisław Budzik przekazał dekret powołujący do istnienia Archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES przy parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20). Organizacja i prowadzenie chóru powierzone zostały księdzu mgr Attili Hontiemu.

Inauguracyjny koncert archidiecezjalnego chóru PUERI CANTORES LUBLINENSES miał miejsce 31 maja br. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

Przesłuchania kandydatów do chóru i próby rozpoczną się wraz z początkiem nowego roku szkolnego, we wrześniu tego roku i będą odbywać się w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej.

Opiekun chóru jednak już teraz zwraca się z prośbą o przekazanie informacji o inauguracji działalności chóru potencjalnym kandydatom i rodzicom dzieci. Szczegółowe informacje zostaną w późniejszym terminie przekazane do ogłoszeń parafialnych i zamieszczone na powstającej stronie internetowej – www.pcl.kuria.lublin.pl