Pobiegnij, aby pomóc – Biegi Caritas 15.10.2017

Ruszała kolejna edycja Biegów Caritas. Tegoroczne biegi odbędą się w Chełmie (16.09), w Krasnymstawie (24.09) i finał w Puławach (15.10). Po raz kolejny wysiłek zawodników i hojność sponsorów ma szansę przełożyć się na ciepłe posiłki, wyprawki szkolne, stypendia, wypoczynek, dofinansowanie operacji i rehabilitacji dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej.

Idea Biegu Caritas mieści się w dwóch słowach – biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200 zł za odcinek, srebrny – 100 zł, biały – 30 zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem strony www.biegcaritas.pl, gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty.

Jesienne zmagania otworzy Bieg Caritas w Chełmie połączony z rajdem rowerowym, który odbędzie się w sobotę 16 września 2017 r. Bieg rozpocznie Msza św. o godz. 10.30 w kościele pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie (ul. Lubelska 55).

10.30 – Msza św.
11.20 – Rejestracja uczestników
11.45 – Rozgrzewka
12.00 – Rajd rowerowy – start przy kościele
12.20 – Rozpoczęcie biegu – start przy kościele
13.00 – Zakończenie biegu; rozdanie medali; wspólne biesiadowanie

W sobotę 24 września br.  bieg wystartuje tradycyjnie sprzed Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.

Finał tegorocznych Biegów Caritas będzie miał miejsce w Puławach 15 października br. Będzie to premierowy bieg w tym mieście.

11.00 – Msza Święta w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1)
12.00 – rozpoczęcie rejestracji; rozgrzewka dla uczestników biegu
12.30 – rozpoczęcie biegu