Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 1-2.07.2016

W dniach 1-2 lipca 2016 r. (piątek-sobota) odbędzie się 79. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: Miłosierni jak Ojciec.

Główne uroczystości pielgrzymkowe z Mszą św. pod przewodnictwem bp. Piotra Turzyńskiego będą miały miejsce w sobotę. W piątek poprzedzi je XV Ogólnopolskie Sympozjum Ewangelizacyjne Nauczycieli i Wychowawców Katolickich w Auli Ojca Kordeckiego.

79. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców – Jasna Góra 2016

1 lipca (piątek)

15.00 – XV Ogólnopolskie Sympozjum Ewangelizacyjne Nauczycieli i Wychowawców Katolickich (Aula Ojca Kordeckiego)

Wprowadzenie: bp Piotr Turzyński;
Wykład I: ks. dr Marek Dziewiecki (WSD) Radom – Miłosierny ojciec i marnotrawny syn: analiza biblijna i psychopedagogiczna
Wykład II: ks. dr Przemysław Góra (WSD) Łódź ? Miłosierdzie a wymagania
Panel Dyskusyjny, świadectwa

21.00 – Apel Jasnogórski (Kaplica Cudownego Obrazu)