Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego na Starym Mieście 14.09.2017

W czwartek 14 września 2017 r. Ojcowie Dominikanie zapraszają na uroczystość odpustową w Bazylice pw. św. Stanisława BM na Starym Mieście w Lublinie (ul. Złota). Uroczysta, odpustowa Msza święta rozpocznie się o godzinie 17.00. Eucharystii przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi bp Józef Wróbel.

Po Mszy św. procesja z Relikwiami Krzyża Świętego przejdzie na Plac po Farze, gdzie będziemy modlić się wspólnie z Parafią Prawosławną. Po nabożeństwie ekumenicznym procesyjnie wrócimy do bazyliki, gdzie będzie można adorować Relikwie. Odpust zakończymy wspólnym biesiadowaniem na wirydarzu.

Tego dnia przedpołudniowe msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym: 6.30, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, a po południu o godz. 17.00 (uroczysta Msza św. odpustowa).