Narodowe Święto Niepodległości w Lublinie – 11.11.2017

11 listopada 2017 r. przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Lublinie rozpocznie złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim i uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Następnie o godz. 10.00 odprawiona zostanie w archikatedrze lubelskiej Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz miasta, szkół, kombatantów i związków zawodowych, której przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło. Ciąg dalszy oficjalnych obchodów uroczystości będzie miał miejsce w tym roku od godz. 11.45 na Placu Zamkowym.

Program Obchodów
Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2017 r.

/źródło: UM Lublin/