Męskie oblężenie Jasnej Góry – 4.11.2017

Liderzy męskich środowisk katolickich w Polsce zapraszają mężczyzn z całej Polski na spotkanie na Jasnej Górze w dniu 4 listopada 2017 r. pod hasłem „Męskie Oblężenie”. Mężczyźni chcą przybyć do Królowej, by zawierzyć Jej swoje rodziny, miejsca pracy, przestrzenie odpowiedzialności. W czasie pielgrzymki sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Zgromadzeni mężczyźni będą mogli wysłuchać kilku wykładów formacyjnych i dokonać aktu zawierzenia w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Nie mamy wątpliwości, że to sama Królowa Polskiej Korony wzywa mężczyzn do swojego pałacu, aby przekazać im ważne polecenia. Planujemy dokonać oblężenia Jasnej Góry, aby u stóp Najświętszej Panienki zrealizować akt oddania się Jej w niewolę. Taka postawa jest wyrazem hołdu, uwielbienia, całkowitego poddania, ale też potwierdzeniem, że pragniemy kontynuować tradycję tysięcy naszych rodaków, którzy służbę dla Maryi traktowali jako najwyższy wyraz prawdziwej męskości.

Wśród organizatorów spotkania są przedstawiciele katolickich stowarzyszeń i ruchów:

Mężczyźni Świętego Józefa
Mężczyźni Pustelni
Mężczyźni Boga
Bractwo św Pawła
Rycerze Jana Pawła II
Męskie Plutony Różańca
i inni…

Jesteśmy mężczyznami zaangażowanymi w Kościele. Pochodzimy z różnych stron Polski i reprezentujemy różne duchowości. Są wśród nas kapłani, mężowie i ojcowie, pracownicy, młodzi. […]W ostatnich latach widzimy wielkie poruszenie w środowisku mężczyzn w Kościele Katolickim. Przez 10 lat udało nam się dotrzeć do tysięcy polskich mężczyzn i zbudować relacje z kluczowymi polskimi organizacjami pracującymi w kierunku wzmocnienia mężczyzn w Kościele. […]Współczesna kultura atakuje wzorce męskości, próbuje pozbawić nasze rodziny odpowiedzialnych mężów i ojców, silnych obrońców, duchowych liderów. Pragniemy, by powszechną była praca duszpasterska wzmacniająca mężczyzn w naszych męskich rolach i zadaniach.

Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę

„Męskie oblężenie Jasnej Góry”
„Mężczyźni u tronu Królowej”

Część 1: Sala Ojca Kordeckiego