Lubelskie prawykonanie oratorium ku czci św. Jana Pawła II ?Santo?

plakat LUMEN 22.11.201522 listopada 2015 r.(niedziela) w kościele pw. św. Józefa w Lublinie przy ul. Filaretów 7 (LSM) będzie miało miejsce lubelskie prawykonanie oratorium ku czci św. Jana Pawła II ?Santo?. Koncert rozpocznie się o godz. 15.30 .

Muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz, zaś słowa zostały zaczerpnięte z pism św. Teresy z Avili, św. Siostry Faustyny oraz twórczości ks. Mateusza Jeża. Narrację stanowią fragmenty przemówień św. Jana Pawła II.

Oratorium wystawi poznański Zespół Muzyki Sakralnej ?Lumen? pod dyrekcją kompozytora, z solistami: Jackiem Kotlarskim, Marzeną Małkowicz i Aleksandrą Małkowicz-Figaj oraz Kwartetem Lubelskim i Chórem Kameralnym ze Stalowej Woli pod dyrekcją Jerzego Augustyńskiego.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Niedzielne Świętowanie z Muzyką u św. Józefa, w którego dotychczasowych edycjach wystąpili m.in. bp Antoni Długosz, Magda Anioł i Mieczysław Szcześniak.

Na koncert, który patronatem honorowym objął JE abp Stanisław Budzik metropolita lubelski, zapraszają ks. proboszcz Adam Bab oraz inicjator tego wydarzenia Piotr Krzysztof Kuty. Początek koncertu o godz. 15.30 ? wstęp wolny.