Ks. prof. J. Kudasiewicza – „Sługa Ewangelii” – konferencja 18.11.2017

Instytut Nauk Biblijnych KUL serdecznie zaprasza na konferencję „Sługa Ewangelii” poświęconą pamięci wybitnego biblisty, wieloletniego profesora Instytutu Nauk Biblijnych KUL, głosiciela Słowa Bożego i świadka wiary Księdza Profesora Józefa Kudasiewicza, w 5. rocznicę jego śmierci. Oprócz wykładów plenarnych w programie znalazła się sesja wspomnieniowa, podczas której księdza profesora wspominać będą współpracownicy, przyjaciele i uczniowie. Konferencja odbędzie się 18 listopada 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II KUL, sala C-1031.

PROGRAM:

10.00 – Sesja naukowa

Dziekan Wydziału Teologii
Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL

10.15 – „Zginam kolana przed Ojcem (…), od którego bierze nazwę wszelkie ojcostwo (Ef 3,14)” – ks. prof. Antoni Tronina

10.45 – „Słowo mocy i łaski w dziele św. Łukasza” – prof. Krzysztof Mielcarek

11.15 – „Promotor katechezy biblijnej” – s. dr hab. Anna Emmanuela Klich OSU

12.30 – Msza Święta pod przewodnictwem Dyrektora Instytutu Nauk Biblijnych KUL ks. prof. Mirosława Wróbla /Kościół Akademicki KUL/

15.00 – Sesja wspomnieniowa – uczniowie i przyjaciele oraz przedstawiciele wspólnot