Koncert „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) zaprasza na koncert: „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II” w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim.

Rok 2015 został ustanowiony przez Sejm RP i uchwałą Rady Miasta Lublin rokiem Świętego Jana Pawła II. Ta okoliczność, jak i przypadająca 10. rocznica śmierci Jana Pawła II są okazją do zaprezentowania miłośnikom kultury utworów sakralnej literatury chóralnej (m.in., Wacława z Szamotuł, M. Zieleńskiego, H. Schutza, J. Reinbergera, H.M. Góreckiego).

Koncert jest dedykowany pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II, a jego uzupełnieniem są homilie i przemówienia Papieża skierowane do rodaków podczas pierwszej pielgrzymki do Polski (02-10.06.1979 r.)

Koncert odbędzie się w Kościele Pobrygidkowskim w Lublinie 26 kwietnia (niedziela) 2015 roku, o godz. 18.45

Wykonawcy:

Zespół wokalny : Camerata Lubelska