Jaka muzyka w Kościele Katolickim – 15.12.2017

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie poświęcone muzyce liturgicznej w Kościele. Gościem spotkania będzie ks. Attila Honti – dyrygent i dyrektor artystyczny Archidiecezjalnego chóru chłopięco – męskiego „Pueri Cantores Lublinienses” oraz absolwent Instytutu Muzykologii KUL Jana Pawła II.

Podczas zebrania plenarnego w Lublinie 14 października Konferencja Episkopatu Polski przyjęła instrukcję o muzyce kościelnej. Wprowadzenie jej norm ma na celu „podniesienie poziomu wykonywanej muzyki kościelnej, a także nadanie należnej godności i powagi świętym obrzędom sprawowanym na chwałę Bożą i uświęcenie wiernych”.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lublinie przy ul. Bema 1.