Chryste Czekamy – IV Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych

IV_Festiwal_Chórów_Plakat-001W dniach 29 listopada ? 6 grudnia 2015 r. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie (ul. Bursztynowa 12) odbędzie się Adwentowy IV Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych: Chryste, czekamy!

Organizator festiwalu: Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz współorganizatorzy: Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i Akcja Katolicka przy parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie zapraszają do udziału w całym wydarzeniu, szczególnie polecając koncerty:

? inaugurujący festiwal ? Koncert: Los ángeles para un Quinteto ? Gościa Specjalnego Festiwalu ? Kwintetu Tanguillo ? lubelski zespołu instrumentalnego wykonujący przede wszystkim tanga Astora Piazzolli ? z towarzyszeniem:  Stanisław Diwiszek – organy

? zamykający festiwal ? Koncert ku czci św. Jana Pawła II:  Otwórzcie drzwi Chrystusowi ? w wykonaniu Chóru  JUBILAEUM z parafii pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie wraz z solistami i zespołem instrumentalnym, pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego.

Program festiwalu:

29.11.2015 (niedziela)

godz. 18.00  ?  Msza św. inaugurująca Festiwal (Chór CUM SANCTIS ? oprawa muzyczna Mszy św.)
godz. 19.00  ?  Koncert instrumentalny (wykonawcy: Stanisław Diwiszek ? organy oraz Gość Specjalny Festiwalu: Kwintet Tanquillo)

05.12.2015 (sobota)

godz. 15.00  ?  Wykład (ks. dr Krzysztof Borowiec)
godz. 15.45  ?  Warsztaty z emisji głosu i praca nad interpretacją utworów do wspólnego wykonania (dr hab. Barbara Pazur)