Inauguracja jubileuszowego roku akademickiego KUL – 15.10.2017

W niedzielę, 15 października 2017 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Rozpocznie ją Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej, która będzie sprawowana o godz. 8.30 pod przewodnictwem JE Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego KEP. Wykład inauguracyjny „Polski uniwersytet wobec nowych wyzwań”wygłosi Pan Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Msza św. rozpoczynająca uroczystości inauguracji roku akademickiego, która w tym roku wyjątkowo odprawiana będzie w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 8.30, transmitowana będzie przez TVP 3 LUBLIN oraz Radio PLUS Lublin. W uroczystej Eucharystii, pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, udział zapowiedziało 56 biskupów uczestniczących w trwającym w Lublinie, w dniach 13-14 października 2017 r., 377. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

PROGRAM INAUGURACJI:

8.30 Archikatedra Lubelska /ul. Królewska 10/

• Msza Święta – przewodniczenie i homilia: JE Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP

11.00 Aula KUL im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego/Al. Racławickie 14/

• Hymn Państwowy, Chór KUL
  • Wystąpienie JM Rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego
  • Chór KUL
  • Wystąpienie przedstawiciela Towarzystwa Przyjaciół KUL
  • Immatrykulacja studentów
  • Wystąpienie przedstawiciela studentów
  • Gaude Mater Polonia, Chór KUL
  • Wykład inauguracyjny „Polski uniwersytet wobec nowych wyzwań”: Pan Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego