Gala Darczyńców Caritas, Akcja Katolicka i Zespół Mazowsze

W piątek, 5 stycznia 2018 r., „Domu Nadziei” w Lublinie odbyła się 5. Gala Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej połączona z „opłatkiem” Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej. Gościem wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Wspólne spotkanie przyjaciół Caritas i Akcji Katolickiej było okazją do podsumowania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w ramach którego rozprowadzono blisko 67 tys. świec oraz do złożenia świąteczno-noworocznych życzeń i do podziękowań osobom i instytucjom zaangażowanym w działalność Caritas Archidiecezji Lubelskiej i Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej.

Ks. Wiesław Kosicki z osobami wyróżnionymi przez Caritas

Podczas gali nagrodzeni zostali:

• Agnieszka Grela (Cukiernia Grela – firma odpowiedzialna społecznie),
  • Maciej Gaszyński (darczyńca regularny),
  • mecenas Janusz Łomża (przyjaciel Caritas),
  • Teresa Dubaj (wolontariusz Caritas),
  • Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie,
  • Parafialny Zespół Caritas z parafii św. Brata Alberta w Puławach
  • Michał Hetman (dziennikarz TVP Lublin).

Akcja Katolicka nagrodziła parafialny oddział z parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Niemcach.

Małgorzata Stacharska (prezes AK AL) i Urszula Furtak (prezes AK w Polsce)

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. prezydent Krzysztof Żuk, który uhonorował lubelską Caritas medalem 700-lecia Lublina oraz prezes Akcji Katolickiej w Polsce p. Urszula Furtak.