Film w 57. rocznicę protestów w obronie krzyża w Kraśniku Fabrycznym w TVP Lublin

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca o godz. 10.00, w 57. rocznicy kraśnickich protestów w obronie miejsca kultu z czerwca 1959 r., TVP Lublin wyemituje film dokumentalny ?Skrzyżowanie? w reżyserii Tomasza Saja. Film zostanie powtórzony na antenie TVP Lublin w poniedziałek o godz. 21.00.

GOŚĆ LUBELSKI [ks. Rafał Pastwa, Miasto bez Boga]: Co decyduje, że wiara w Boga może przetrwać w atmosferze wojującego ateizmu? Dlaczego ludzie ryzykują życie, zdrowie, karierę w imię Chrystusa? Niezwykłe świadectwo mieszkańców Kraśnika Fabrycznego, przedstawione w filmie „Skrzyżowanie”, pokaże TVP… [czytaj dalej]

foto : Poświecenie placu pod budowę pierwszego kościoła – pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku Fabrycznym (1978)