Chełm: Dni Papieskie 11-22.10.2015

chelm_DP_2015Obchody XV Dnia Papieskiego przeżywamy w kontekście Roku św. Jana Pawła II ustanowionego przez Sejm RP oraz w kontekście odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Na horyzoncie czasu wyłaniają się dwa wielkie wydarzenia przypadające w przyszłym roku w naszej ojczyźnie: 1050 rocznica chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Te wydarzenia powodują, że obecny Dzień Papieski, przeżywany pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, posiada wyjątkowy charakter.

Wyjątkowo bogaty jest więc także, przygotowany przez duszpasterstwo młodzieży oraz poszczególne parafie, tegoroczny program obchodów Dni Papieskich w Chełmie (11-22 października):

Duszpasterstwo Młodzieży

16 października (piątek)

godz. 17.00 ? Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o błogosławieństwo Boże dla młodzieży i studentów (kościół bł. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie)
godz. 18.00 ? Wieczornica papieska: program słowno-muzyczny pt: Jan Paweł II ? Patron Rodziny

Parafia pw. Narodzenia NMP

11 października (niedziela)

godz. 9.30 ? Akademia papieska: program słowno-muzyczny pt: Jan Paweł II ? patron rodziny
Po każdej Mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia, kiermasz kremówek papieskich

13 października (wtorek)

godz. 17.30 ? różaniec fatimski z rozważaniami św. Jana Pawła II

16 października (piątek)

godz. 16.30 ? modlitwa różańcowa pod pomnikiem Jana Pawła II w Chełmie (Plac Niepodległości) ? przygotowuje Gimnazjum im. Jana Pawła II
Szkoły: akademie okolicznościowe z okazji Dnia Papieskiego, katechezy papieskie

Parafia pw. Rozesłania Apostołów

godz. 8.30 ? Akademia papieska przygotowana przez młodzież
godz. 15.00 ? Koronka do miłosierdzia Bożego z rozważaniami papieskimi oraz z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy świętej: zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Szkoły: akademie okolicznościowe z okazji Dnia Papieskiego, katechezy papieskie, wystawy o św. Janie Pawle II

Parafia pw. Chrystusa Okupiciela

11 października (niedziela)

godz. 11.30 ? Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo.
Po każdej Mszy św.; kiermasz kremówek papieskich oraz zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia
18 październik (niedziela)
godz. 16.00 ? Uroczysta Msza św., po Mszy św. podsumowanie konkursu papieskiego i prezentacja laureatów oraz wręczenie nagród
godz. 19.00 ? Wieczornica papieska: program słowno-muzyczny
Szkoły: akademie okolicznościowe z okazji Dnia Papieskiego, katechezy papieskie, wystawy rysunków o św. Janie Pawle II, kiermasz kremówek papieskich

Parafia cywilno-wojskowa pw. św. Kazimierza

12 – 16 października (poniedziałek ? piątek)

konkurs i wystawa rysunków uczniów w II LO w Chełmie na temat: Rodzina katolicka środowiskiem naturalnego i duchowego rozwoju ? prace pisemne i rysunkowe:
Szkoły na terenie parafii: akademie okolicznościowe z okazji Dnia Papieskiego, katechezy papieskie

16 października (piątek)

godz. 17.15 ? Fragmenty przemówień św. Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski. Modlitwa różańcowa o świętość życia rodzin w parafii.
godz. 18.00 ? Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin o Boże błogosławieństwo

Parafia pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty

godz. 17.00 ? Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
godz. 17.30 ? Różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II
godz. 18.00 ? Wieczornica papieska: program słowno-muzyczny pt: Jan Paweł II ? patron rodziny

Parafia pw. Świętej Rodziny

godz. 11.30 ? Msza św. dla małżeństw obchodzących rocznicę ślubu
Po każdej Mszy św. kiermasz kremówek papieskich

11 – 18 października

godz. 17.30 ? różaniec w intencji rodziny z rozważaniami św. Jana Pawła II

18 października (niedziela)

godz. 11.30 ? program słowno-muzyczny Jan Paweł II ? patron rodziny (przygotowuje Zespół Szkół w Żółtańcach oraz młodzież z parafii)

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

10 października (sobota)

godz. 19.00 ? Czuwanie fatimskie z rozważaniami i przekazem myśli papieskiej

11 październik (niedziela)

godz. 11.00 ? Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo.

Parafia pw. Świętego Ducha

10 – 11 października (sobota-niedziela)

Koordynacja zbiórki ulicznej na terenie całego miasta Chełma na Dzieło Nowego Tysiąclecia

11 października (niedziela)