Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych 2017 w Lublinie

Z udziałem blisko 400 uczestników odbyło się w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie tegoroczne spotkanie Kolędników Misyjnych, którzy pod auspicjami Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, przez cały okres bożonarodzeniowy, w swoich parafiach odwiedzali domy, śpiewając kolędy i dzieląc się radością z narodzenia Jezusa.

Kolędowanie w tym roku odbywało się pod hasłem: „Zauważ niewidocznych!”, a zebrane przez kolędników ofiary przeznaczone są na pomoc dla tzw. „dzieci niewidocznych” – wykluczonym dzieciom Tajlandii.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

Foto: Urszula Buglewicz, Niedziela-Lublin

GOŚĆ LUBELSKI [ks. Rafał Pastwa, Wielka solidarność kolędników misyjnych z „dziećmi niewidocznymi”]: Nie godzimy się na życie dzieci w straszliwych warunkach, na to by stawały się przedmiotem handlu i różnych nadużyć. Dzieło kolędników misyjnych jest uwrażliwieniem na los dzieci na całym świecie… [czytaj dalej]