Betlejem w Lublinie – Bożonarodzeniowy koncert na Globusie – 22.01.2017

W 14 polskich miastach, od 29 grudnia 2016 r. do 29 stycznia 2017 r., w największych halach koncertowych całej Polski zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Zostaną one wykonane w nowych i oryginalnych aranżacjach. Zaśpiewają je największe gwiazdy estrady i osobowości muzyczne m. in. TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O.

Bożonarodzeniowy koncert „Betlejem w Lublinie” będzie miał miejsce w niedzielę, 22 stycznia 2017 roku, o godz. 16.00 w hali Globus w Lublinie przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 4.

W Lublinie wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Będzie to okazja, by wspólnie świętować radość z przyjścia na świat Emanuela oraz pokazać jak wielka jest nasza wiara i wspólnota ludzi wierzących.

Do wspólnego śpiewania kolęd zaproszeni są wszyscy, także osoby, które wciąż pozostają daleko od Kościoła. W ten sposób może powrócić właściwy wymiar czasu Świąt Bożego Narodzenia, które niosą pokój i zjednoczenie.

Przy wejściu na koncert każdy otrzyma program wraz z opłatkiem, którym będzie mógł się połamać z innymi. Uczestnicy koncertu i goście złożą sobie wspólnie życzenia, by stały się one źródłem dobra, które wypełni cały nowy rok.

Koncert składa się z czterech części:

1. Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata (część koncertowa)
2. Życzenia Arcybiskupa oraz Prezydenta Miasta; łamanie się opłatkiem
3. Wspólne śpiewanie kolęd
4. Finał koncertu uwielbienie

Organizatorzy zapraszają duszpasterzy, koordynatorów diecezjalnych i parafialnych nie tylko do uczestnictwa w koncertach, ale również do współtworzenia tego dzieła; do stworzenia możliwość wzięcia udziału w koncertach jak największej liczbie osób poprzez przekazanie informacji, zorganizowanie wspólnego wyjazdu czy pomoc w nabyciu biletów.

Szczegółowe informacje o koncertach na stronie: www.betlejemwpolsce.pl
kontakt z organizatorami: kontakt@betlejemwpolsce.pl

Dochód z koncertu zostanie przekazany na dożywianie osób potrzebujących: „Głodnych nakarmić”.

Bilety na koncert: www.bilety24.pl oraz parafie i na 2 godziny przed koncertem przy hali Globus.
Bilety – na Betlejem w Lublinie – w cenach: 40 zł (Strefa C), 60 zł (Strefa B), 80 zł (Strefa A)

Wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O, Piotr Cugowski

Prowadzenie: Marek ZAJĄC